Pisz: Potrącona na przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci wykonywali czynności w sprawie potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Piszu. Kobieta szła od strony Piskiego Domu Kultury. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed przejściem dla pieszych zatrzymały się dwa pojazdy. Trzecie auto, będące na pasie przeznaczonym do skrętu w lewo, nie zatrzymało się i potraciło kobietę. Pokrzywdzona trafiła do szpitala.

W piątek około godz. 10.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał informację z miejscowego szpitala, że zgłosiła się kobieta potrącona przez samochód. Jak się okazało do zdarzenia doszło kilka minut wcześniej na ul. Wojska Polskiego 2 w Piszu. Pokrzywdzona przechodziła przez przejście dla pieszych idąc od strony Piskiego Domu Kultury.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przed przejściem dla pieszych zatrzymały się dwa pojazdy. Trzeci samochód marki Opel Vectra, który jechał pasem przeznaczonym do skrętu w lewo, nie zatrzymał się i uderzył w pieszą. Kierująca oplem powiedziała policjantom, że nie widziała kobiety na przejściu.

Potrącona kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Ze względu na to, że jest w zaawansowanej ciąży, została w szpitalu na obserwacji.

Za kierownicą opla siedziała 26-letnia mieszkanka gminy Biała Piska. Kobieta była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

(as/rj)