Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Areszt dla 23-latka podejrzanego o ranienie nożem mężczyzny

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec 23-letniego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Mieszkaniec gminy miał zranić mężczyznę, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (15.03.17) w Lidzbarku Warmińskim przy ulicy Orneckiej. Wówczas po godzinie 20:00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia, podczas którego mężczyzna został ugodzony nożem. Obecni na miejscu świadkowie wskazali kierunek, w którym uciekł sprawca. W wyniku pościgu policjanci zatrzymali 23-latka. Mieszkaniec gminy trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 2 promile. 

Pokrzywdzonemu mieszkańcowi Dobrego Miasta została udzielona pomoc medyczna. 56-latek doznał rany kłutej w okolice brzucha.

Policjanci zabezpieczyli też nóż, którym posługiwał się zatrzymany 23-latek. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

(mk/rj)