Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Pijani, bez uprawnień, na zakazie, kierowali pojazdami. Teraz odpowiedzą przed sądem

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 39-latek, który pomimo braku prawa jazdy i wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego jechał całą szerokością drogi i co chwila gwałtownie hamował. W Iławie 45-letnia kobieta, kierowała swoim samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialni kierujący będą tłumaczyć się przed sądem. To tylko dwa przykłady nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych w ten weekend przez policjantów z regionu.

Lidzbark Warmiński:

Jazda ulicami miasta tzw. wężykiem oraz gwałtowne hamowanie i przyspieszanie wzbudziło podejrzenie lidzbarskich policjantów. Wczoraj kilka minut po północy funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Konstytucji 3-go Maja  kierującego daewoo na Olsztyńskich nr rejestracyjnych do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi pojazdu policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu. 39-latek podróżował z kolegą oraz przewoził na tylnym siedzeniu psa. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, ze mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego nie posiada uprawnień do kierowania.

Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili. Podobny wynik urządzenie wykazało podczas badania pasażera pojazdu.

W tej sytuacji funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, a 39-latka przewieźli do komendy. Teraz mieszkaniec miasta musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 

Iława:

Oficer dyżurny iławskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego.  Zgłaszający poinformował, że drogami Iławy jedzie kobieta, która prawdopodobnie jest pijana. Policjanci mając dokładny opis samochodu oraz kierunek, w którym się poruszała, opatrolowali teren miasta Iława.  Dzięki krótkiej informacji świadka funkcjonariusze zauważyli opisywany samochód. Okazało się, że pojazdem kierowała 45 – latka. Badanie alkomatem wskazało 3,4 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, gdyż zostały jej one zatrzymane w 2012 roku kiedy to również kierowała pod działaniem alkoholu. 

Mieszkanka Gdyni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania  będzie tłumaczyć się przed sądem.

Pisz:

W sobotę po godz. 9.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej na terenie gminy Ruciane – Nida kierującego motorowerem, który jechał z pasażerem. Funkcjonariusze zwrócili na nich uwagę, ponieważ obaj mężczyźni jechali bez wymaganych przepisami kasków ochronnych.  Jak się okazało, kierujący motorowerem był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 23-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida kierował motorowerem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Twierdził, że wraca ze sklepu do domu. Pasażerem był jego starszy brat. Policjanci sprawdzili także jego stan trzeźwości, ponieważ prawo zakazuje przewożenia pasażera będącego pod działaniem alkoholu. Mężczyzna ten miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie posiada dowodu rejestracyjnego pojazdu, ani też aktualnej polisy ubezpieczeniowej motoroweru.

Podczas sprawdzania danych personalnych osób w policyjnych bazach danych funkcjonariusze drogówki ustalili też, że 23-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został wydany w 2014 roku i obowiązuje do 2019 roku.

Za kierowanie motorowerem wbrew orzeczonemu zakazowi 23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ostróda:

W sobotę w nocy na jednej z ulic w Miłomłynie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że 33-latek prowadzi pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za popełnione wykroczenia mężczyźnie grozi kara aresztu, grzywny oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

 

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

(mk/jk/rj)