Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda, Lidzbark Warm.: Stracili uprawnienia za przekroczenie prędkości

Policjanci ruchu drogowego z Ostródy podczas minionego weekendu zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzistą okazał się 47-latek, który wjechał mercedesem w obszar zabudowany z prędkością 127 km/h. Z kolei orneccy policjanci zatrzymali 25-latka, który miał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Podczas kontroli prędkości ostródzcy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

47-latek kierując mercedesem  na krajowej siódemce wjechał w obszar zabudowany z prędkością 127 km/h. Kolejnym kierowcą, który przekroczył prędkość był 59-latek. Mężczyzna pędził hondą 109 km/h.

Dozwoloną prędkość przekroczył także inny 47-latek. Mężczyzna kierując lexusem w Grabinie jechał z prędkością 105 km/h.

Z kolei wczoraj chwilę przed godziną 22.00 orneccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy 1 Maja 25-latka. Mężczyzna kierując volkswagenem golfem nie miał prawa jazdy, bo jak się okazało miał 3 aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakazy wystawione przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim obowiązują do października 2018 roku, kwietnia 2019 roku i października 2020 roku. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 25-latkowi. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Za zlekceważenie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

jk/mk/in

Powrót na górę strony