Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Wspólne służby policjantów i kursantów z WSPol w Szczytnie

Każdy starający się o pracę w policji musi przejść szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. W tym tygodniu dwukrotnie pod okiem ostródzkich policjantów grupy słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobywały policyjne szlify.

W tym tygodniu po raz kolejny w powiecie ostródzkim szkolili się nowo przyjęci policjanci. 28 kursantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pełniło służbę z policjantami prewencji i dzielnicowymi. Po odprawie i omówieniu zadań, młodzi funkcjonariusze patrolowali okolice punktów handlowych, legitymowali osoby, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem w powiecie.

W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Większa liczba policjantów na ulicach to większe poczucie bezpieczeństwa. Z kolei słuchacze nabywają zawodowego doświadczenia.

Wczoraj grupa słuchaczy wspólnie z doświadczonymi policjantami brała udział w poszukiwaniach 55-letniego sprawcy zabójstwa. Dwa dni wcześniej policjanci pomagali w zabezpieczeniu niewybuchu znalezionego na jednym z ostródzkich skupów złomu.

 

(jk/rj)