Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci zachęcają młodych ludzi do wstąpienia do służby

Bartoszyccy policjanci spotkali się z mieszkańcami swojego miasta, by opowiedzieć im o swojej pracy i zachęcić młodzych ludzi do wstąpienia do służby. Najbardziej zainteresowaną grupą osób byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Niektórzy z nich już wiedzą, że to właśnie policyjny mundur chcą założyć w przyszłości.

 

 

W piątek (09.09.2016) na Placu Westerplatte w Bartoszycach przedstawiciele tamtejszej Komendy Powiatowej Policji promowali służbę w policji. Inicjatywa była okazją do przybliżenia profesji, ale też miała pomóc młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jakim niewątpliwie jest wybór zawodu.

Oferta cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie pytali przede wszystkim o to jak wygląda codzienna służba oraz jak przebiega procedura przyjęcia do służby. Na pytania odpowiadały policjantki z bartoszyckiej jednostki.

 

 • Spotkanie w Bartoszycach #1
  Spotkanie w Bartoszycach #1
 • Spotkanie w Bartoszycach #2
  Spotkanie w Bartoszycach #2
 • Spotkanie w Bartoszycach #3
  Spotkanie w Bartoszycach #3
 • Spotkanie w Bartoszycach #4
  Spotkanie w Bartoszycach #4
 • Spotkanie w Bartoszycach #5
  Spotkanie w Bartoszycach #5

 

Zainteresowani pracą otrzymywali ulotki i broszury informujące o procedurze rekrutacyjnej. Uczestnikom udzielano również informacji, dotyczących wymagań, jakie musi spełnić każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji oraz predyspozycji, które mogą się przydać. Bo to właśnie w tej służbie zakres zadań jest bardzo szeroki, a jej różnorodność umożliwia realizację wielu pasji.

Znajdą tu swoje miejsce, ci którzy interesują się motoryzacją, prawem, kryminalistyką, ale też miłośnicy zwierząt czy sztuk walki. Każdy z nich jednak musi pamiętać, że podstawą tej służby jest dbanie o porządek publiczny i bezpieczeństwo ludzi.

Część z tych osób już deklarowała, że w niedalekiej przyszłości założy policyjny mundur. Jedni chcą w ten sposób podtrzymać rodzinną tradycję, inni spełnić dziecięce marzenia, a dla niektórych ma być to sposób na życie.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi policji zapraszamy do Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która mieści się przy Al. Piłsudskiego 5 w Olsztynie.

Więcej informacji na temat doboru można uzyskać na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-do-policji/491,Dobor-do-Policji.html

(BP/TM)