Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Wspólne służby słuchaczy z WSPol-u z ostródzkimi policjantami

Wspólne patrole funkcjonariuszy policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pojawią się na ulicach i drogach powiatu ostródzkiego. Podczas służb ze starszymi i doświadczonymi kolegami policyjni adepci będą mogli z bliska przyjrzeć się pracy, ktorą wkrótce będą wykonywać. Wspólne patrole możliwe są dzięki porozumieniom zawartym m.in. przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie z przedstawicielami władz miasta i powiatu.

Od dziś (20.07.2016) przez kilka najbliższych dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie i Komisariatu Policji w Morągu będą szkolić kursantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słuchacze nabywać będą cennego doświadczenia u boku policjantów służby patrolowej i dzielnicowych. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem miast i gmin oraz ich mieszkańców poprzez wzmożone kontrole miejsc publicznych.

Codziennie po odprawie i omówieniu zadań, funkcjonariusze ruszą do miejsc pełnienia służby. W ten sposób młodzi kursanci pod okiem starszych kolegów będą zdobywać doświadczenie i rozwijać  swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

 • Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #1
  Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #1
 • Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #2
  Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #2
 • Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #3
  Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #3
 • Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #4
  Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #4
 • Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #5
  Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #5
 • Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #6
  Wspólny patrol słuchaczy WSPol i policjantow z Ostródy #6

Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi funkcjonariuszami, słuchacze poznają w praktyce metody pracy Policji oraz nauczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe zgodnie z przepisami i zasadami etyki zawodowej.

Wspólne patrole możliwe są dzięki porozumieniom zawartym miedzy innymi przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie z przedstawicielami władz miasta i powiatu.

Kolejni kursanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odwiedzą jednostkę już w przyszłym tygodniu.

(JK/TM)